آشنایی با مزایای حمل و نقل جاده ای

instagrammail
۱۴۰۲/۲/۱۸ دوشنبه
(0)
(0)

آشنایی با مزایای حمل و نقل جاده ای

آشنایی با مزایای حمل و نقل جاده ای

مزایای حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده‌ای، در واقع یکی از شاخه‌های حمل و نقل زمینی است که اغلب با حمل و نقل ریلی اشتباه گرفته می‌شود. این دو شیوه حمل و نقل، هر یک با روش و وسایل خود، به یک هدف پیشرفته می‌کنند. حمل و نقل جاده‌ای به عنوان یکی از مهمترین، اصلی ترین و پرکاربردترین روش‌های حمل و نقل، تلقی می‌شود و به دلیل هزینه کمتر، جایگاه ویژه‌ای در عرصه حمل و نقل دارد. در این روش، مسیر حمل و نقل از طریق جاده صورت می‌گیرد و وسایل نقلیه از جمله کامیون، خاور و سایر ماشین‌های سنگین برای حمل بار به کار می‌روند. در این مطلب شرکت حمل و نقل بین المللی نفس ترابر بازرگان به بررسی مزایای حمل و نقل جاده ای پرداخته است.

 

"حمل و نقل جاده‌ای: پایه‌ای قابل اعتماد برای حمل بار در سراسر جهان"

 

  • نیاز به سرمایه گذاری کمتر

سرمایه مورد نیاز برای حمل و نقل زمینی بسیار کمتر از شیوه های دیگر حمل و نقل از جمله حمل و نقل ریلی، حمل و نقل هوایی و دریایی است.

 

  • خدمات حمل درب به درب

مزیت مهم حمل و نقل جاده ای حمل کالا و محموله بصورت درب به درب یا از انبار به انبار است.

 

  • امکان ارائه خدمات حمل و نقل در مناطق روستایی

حمل و نقل زمینی برای حمل کالا و محموله ها از مناطق روستایی مناسب است که راه آهن، راه آبی و یا هوایی ندارند.

 

 

مزایای حمل و نقل جاده ای

 

 

  • خدمات قابل انعطاف

حمل و نقل جاده ای یک مزیت بزرگ نسبت به روش های دیگر حمل و نقل دارد و آن انعطاف پذیری این روش است. راه ها و زمان بندی را می‌توان با توجه به نیازهای افراد تنظیم کرد بدون اینکه عدم تعهدی به وجود بیاید.

 

  • مناسب برای فواصل کوتاه جاده ای

تاخیر در حمل و نقل از جانب واسطه های بارگیری و مدیریت واسطه ها امری اجتناب پذیر است. محموله ها را میتوان مستقیما در وسیله نقلیه جاده ای بار زد و مستقیم در مقصد تخلیه کرد.

 

  • آسیب کمتر به محموله ها در موقع حمل و نقل

حمل و نقل جاده ای برای حمل کالاهای حساس مانند ظروف شکستنی و ظروف شیشه ای، که ریسک آسیب بالایی در فرآیند جابجایی دارند مناسب است.

 

  • سرعت در جابه جایی

اگر بخواهیم بلا فاصله کالاها را به مقاصد مختلف بفرستیم، حمل و نقل جاده ای از حمل و نقل ریلی و حمل و نقل دریایی به مراتب سریعتر است. در بین این گزینه ها حمل و نقل دریایی سرعت کمتری دارد.

 

  • صرفه جویی در هزینه بسته بندی


در مقایسه با دیگر شیوه های حمل و نقل، روند بسته بندی درحمل و نقل جاده ای پیچیدگی های کمتری دارد. برای حمل کالا به صورت جاده ای و زمینی نیاز به بسته بندی کمتر بوده و یا اصلا نیازی به بسته بندی وجود ندارد.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

پربازدیدترین مطالب

menusearch
nafastarabarbazargan.ir